Donkey Kong 64 vyšel v roce 1999 na konzoli Nintendo 64 a je to vůbec první hra s opičákem Donkey Kongem ve 3D. Přiznám se, že první generaci 3D her jsem moc rád neměl a nelze ani říct, že by hra 27 let po vydání zestárla dobře. Ve své době to však byla pecka, sklízela vysoké známky a prodalo se přes pět milionů kopií.
A od 4. června si ji budou moci zahrát všichni majitelé Switche, kteří si platí předplatné Nintendo Switch Online + Expansion Pack. To je ta dražší verze.
“K. Rool, jehož mechanický ostrov uvízl u pobřeží DK Islandu, unese rodinu Kongů, aby odlákal Donkey Konga. Je na našem chlupatém hrdinovi, aby zachránil své přátele, získal zpět své zlaté banány a uchránil svou domovinu před jistou zkázou. Vyber si z pěti členů rodiny Kongů a vydej se na originální dobrodružství buď sám, nebo s přáteli v soutěžních bojových arénách!”


